V rámci volitelného předmětu Společenskovědní seminář jsme dnes s žáky VIII. tříd navštívili město Olomouc a to s tématem exkurze po historických památkách. Nejdříve jsem navštívili katedrálu sv. Václava a podívali se do míst, kde byl zavražděn Václav III., dále jsme se vydali směrem na Horní náměstí. Po cestě jsme nemohli zapomenout na krásně zrekonstruovaný barokní kostel sv. Michala. Na Horním náměstí jsme měli možnost prohlédnout si radnici, vystoupat na vrch radniční věže a také nahlédnout do útrob Sloupu Nejsvětější Trojice. K dispozici nám byl i odborný výklad průvodce, které nás obeznámil s historií různých domovních znamení a kašen, které na obou náměstích najdete. Tato exkurze tak byla pěkným zakončením výuky tohoto předmětu v osmé třídě. 

 

PCR testy
Registrace – PCR test
Letní tábory
Distanční výuka
Erasmus +
IS pro rodiče a žáky
Office365
Objednávky ŠJ
Schránka důvěry
Návštěvnost stránek
Visits today: _