Archiv pro den: 16. 6. 2021

Univerzita Palackého Olomouc nabízí žákům 10 letních kempů ve formě příměstských táborů – podrobnosti najdete zde – https://ccv.upol.cz/letni-kempy-a-primestske-tabory, na které se Centru celoživotního vzdělávání Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci podařilo získat dotaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, tudíž jsou pro žáky zdarma. Cílem letních kempů je popularizačně-naučnou formou umožnit žákům zúčastnit se pestrých volnočasových aktivit a posílit jejich zájem a motivaci pro zvyšování své vědomostní úrovně nad rámec školních vzdělávacích programů.

Reagují také na výzvu MŠMT a měly pomoct snížit nerovnosti v přístupu ke vzdělávání v důsledku epidemie covidu-19.

Nabídka příměstských táborů (pro žáky ZŠ) obsahuje 10 kempů, a to:

1) Příměstský tábor UPík
2) Týden zážitkového vzdělávání s Ústavem cizích jazyků
3) 3D tisk + CNC laser + Arduino = živé modely. Od myšlenky k funkčnímu modelu
4) Sportuj s námi na stUPce
5) Sherlock Holmes
6) TechCamp
7) Univerzita prvního věku aneb Cheer UP
8) Letní DJ kemp
9) Prázdniny jinak
10) Capulus Botanici aneb Adéla ještě nevečeřela

Více informací naleznete na webových stránkách www.ccv.upol.cz v sekci Letní kempy a příměstské tábory. Účastníci po ukončení kempu obdrží certifikáty o jejich absolvování.

.

Ve středu 9. 6. 2021 se v I. a II. oddělení školní družiny uskutečnil turistický výšlap z Dolan na Sv. Kopeček. Počasí i přes pár kapek deště nám přálo a tak se děti mohly naplno radovat z pěkné procházky lesem a obdivovat krásy přírody. Během cesty nás také čekalo krásné vyhlídkové místo, odkud se děti mohly porozhlédnout do okolí, odpočinout si a dát si svačinky plné dobrot, které si nesly ve svých batůžcích. Na Svatém Kopečku na děti čekalo dětské hřiště plné prolézaček, houpaček a skluzavek. Poté si také děti mohly zakoupit nějakou sladkou dobrotu či suvenýr na památku. Děti si výšlap naplno užily a již nyní se těší, co společného opět podnikneme a zažijeme.

Romana Štěpánková a Markéta Maňáková
Vychovatelky ŠD