Vážení rodiče, žáci, dle včerejšího rozhodnutí Vlády ČR, bude výuka v ZŠ a vzdělávání v MŠ od pondělí 12. dubna následovně:

Žáci I. stupně se vrátí do školy na tzv. střídavou výuku (jeden týden ve škole, jeden týdne distančně) a to následovně:
od 12. 4. (1. týden) – všechny třídy A z I. stupně (I. A, II. A, III. A, IV. A, V. A), další týden se budou vzdělávat distančně
od 19. 4. (2. týden) – všechny třídy B z I. stupně (I. B, II. B, III. B, IV. B., V. B), první týden se vzdělávají distančně
Výuka na II. stupni pokračuje v distanční podobě.                                                                                                            Provoz v mateřských školách je prozatím umožněn pouze dětem s povinnou předškolní docházkou ve skupinkách max. po 15 dětech. Děti v mateřských školách nemusejí mít v době pobytu v MŠ ochranu nosu a úst. 

V MŠ i na ZŠ mohou docházet děti rodičů IZS – více podrobností v IS. 

Děti, žáci i zaměstnanci školy se budou dvakrát týdně testovat a to pomocí Ag testů (jejich dodání zajišťuje MŠMT). Testování bude probíhat vždy v pondělí a ve čtvrtek a to ve třídě na začátku vyučování. Testy jsou neinvazivní, provádí se z kraje nosu. Dále budou platit hygienická pravidla – žáci musejí být po celý den v homogenních (neměnných) skupinkách, musejí mít ochranu nosu a úst – zdravotnická rouška nebo respirátor, omezeny jsou tělesná výchova a zpěv. Bude upravena i docházka na oběd – žáci mohou sedět max. ve dvou u velkého stolu (rozestup 2 metry)
Provoz ŠD bude probíhat v rámci tříd – I. , II. a III. třída, Provoz bude zachován v běžném rozmezí, s tím, že ráno i odpoledne musejí děti zůstat odděleny ve svých třídách. Pro žáky IX. tříd budou možné skupinové konzultace z ČJ a Matematiky ve skupinkách po šesti. 

Veškeré další podrobnosti k testování a organizaci výuky Vám budou zaslány během dnešního odpoledne přes IS, rodičům v MŠ na e-mail. 

Materiály, které připravilo MŠMT můžete shlédnout i zde: 

testovani-letak-pro-rodice-6-4-21.pdf    testovani-letak-pro-zaky-6-4-21  testovani-letak-singclean

Odkazy na informace z MŠMT, z kterých provoz školy vychází: 

Informace pro rodiče – https://testovani.edu.cz/pro-rodice

Informace pro žáky – https://testovani.edu.cz/pro-zaky-a-studenty

Technické informace k používaným testům: 

Testy ze vzorků z kraje nosu a testů ze slin – Singclean Covid-19 Test_Kit

IFU-ANTIGEN

 

Mgr. P. Pirliomov (ředitel školy)

PCR testy
Registrace – PCR test
Letní tábory
Distanční výuka
Erasmus +
IS pro rodiče a žáky
Office365
Objednávky ŠJ
Schránka důvěry
Návštěvnost stránek
Visits today: _