V minulém týdnu děti z 2. A zažily zajímavou věc. Dostaly za úkol zamyslet se nad životem pravěkých lidí. Co uměli? Co jedli a jak si obstarávali obživu? Jak se oblékali? Jak si asi hrály jejich děti? Bez čeho se neobešli? Nápadů a myšlenek se sešla spousta, a tak jsme se zamýšleli dále. Děti zkusily srovnat svůj život se životem lidí před 30 tisíci lety. A bez čeho se neobejdeme my dnes? Shodli jsme se na technologiích a mobilním telefonu. Děti uvažovaly, co se děje s telefony, které už nefungují. Jsou to takové „fosilie ze dna našich šuplíků,“ které by bylo vhodné odevzdat k recyklaci. Děti si proto zahrály na pravěké lovce a společně vytvořily jeskyni, kterou vyzdobily malbami vznikla tak nádoba pro sběr starých a nefunkčních mobilů. Děti téma pravěku natolik zaujalo, že jsme se při výtvarné výchově začetli do klasiky všech klasik – Lovců mamutů E. Štorcha. Mg. D. Krylová

PCR testy
Registrace – PCR test
Letní tábory
Distanční výuka
Erasmus +
IS pro rodiče a žáky
Office365
Objednávky ŠJ
Schránka důvěry
Návštěvnost stránek
Visits today: _