1. února slavíme svátek svatého Valentýna, který je nazýván také svátkem zamilovaných či svátkem lásky. U nás v Čechách se slaví především 1. máj, ale proč neoslavit lásku dvakrát do roka?

Podle legendy byl Valentýn kněz, který žil v Římě asi ve 3. století. Císař Claudius II. tehdy zakázal veškeré svatby mladých párů. Věřil, že svobodní muži jsou lepšími vojáky. Zamilované dvojice však potají oddával Valentýn. Když se to doneslo k císaři, byl odsouzen k smrti a popraven právě 14. února. Na jeho počest se od té doby oslavuje láska. Svátek těch, kteří se mají rádi, má sílu oslovit snad každého, aby byl na ostatní kolem sebe hodný a milý. V dnešní době platí dvojnásob, že mít někoho, kdo vás má moc rád, je velmi důležité. Valentýnská srdíčka s láskou vyrobily děti ze 3.B.

Mgr. R. Tomášková

PCR testy
Registrace – PCR test
Letní tábory
Distanční výuka
Erasmus +
IS pro rodiče a žáky
Office365
Objednávky ŠJ
Schránka důvěry
Návštěvnost stránek
Visits today: _