Archiv pro den: 15. 2. 2021

Žáci třídy šesté třídy dostali za úkol napsat, jak se změnil jejich život v době „covidové“, co jim toto období bere a co zase nového přináší. Jaký mají názor na distanční výuku a co nového se v těchto dnech naučili. Mgr. M. Gazdíková

Velice pěkné zamyšlení a postřehy žáků si můžete přečíst zde – slohové práce

1. února slavíme svátek svatého Valentýna, který je nazýván také svátkem zamilovaných či svátkem lásky. U nás v Čechách se slaví především 1. máj, ale proč neoslavit lásku dvakrát do roka?

Podle legendy byl Valentýn kněz, který žil v Římě asi ve 3. století. Císař Claudius II. tehdy zakázal veškeré svatby mladých párů. Věřil, že svobodní muži jsou lepšími vojáky. Zamilované dvojice však potají oddával Valentýn. Když se to doneslo k císaři, byl odsouzen k smrti a popraven právě 14. února. Na jeho počest se od té doby oslavuje láska. Svátek těch, kteří se mají rádi, má sílu oslovit snad každého, aby byl na ostatní kolem sebe hodný a milý. V dnešní době platí dvojnásob, že mít někoho, kdo vás má moc rád, je velmi důležité. Valentýnská srdíčka s láskou vyrobily děti ze 3.B.

Mgr. R. Tomášková

Distanční výuka