Ve čtvrtek 24. září žáci 3.tříd strávili celé dopoledne v prostorách Turistické základny v Pohořanech. Adaptační program „Vzhůru na palubu, námořníci!“ byl založen na zážitkové pedagogice s důrazem na komunikaci v rámci obou tříd, na důvěře v ostatní, na schopnosti spolupracovat a hledat společné řešení. Děti prošly křestem námořníka, složily námořnický slib a plnily ve smíšených „posádkách“ úkoly s námořnickou tematikou. Zkusily si náročné vázání uzlů, plnily „čutory“,zvládly zkoušku chytrosti a důvtipu, zajišťovaly „zásoby“ před vyplutím lodí a procvičily i pamět v Kimově hře. Tělesnou zdatnost projevily v několika sportovních netradičních disciplínách. V závěru celého programu nesmělo chybět hledání pokladu a zhodnocení akce formou „Vzkazu v láhvi“. Dopoledne se velmi vydařilo a děti si odnesly mnoho společných zážitků, na které budeme navazovat i v dalším období školního roku.
Mgr. Irena Daduová a Mgr. Romana Tomášková

všechny fotografie najdete zde

PCR testy
Registrace – PCR test
Letní tábory
Distanční výuka
Erasmus +
IS pro rodiče a žáky
Office365
Objednávky ŠJ
Schránka důvěry
Návštěvnost stránek
Visits today: _