V minulém týdnu se skupina 2.A věnovala týdennímu projektu O včelách. Zapojily se děti nejen ve škole, ale i ty které se učí doma. Začalo to otázkou „Co bylo dřív Dinosaurus nebo včela?“
Celý projekt se prolínal do všech ostatních předmětů. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o včelách. Například jak to chodí v úlu, co všechno včely vyrábějí, jakým způsobem se včely dorozumívají, čím se živí… Také jsme včelu a její části sledovali pod mikroskopem. Bylo velmi zajímavé pozorovat např. včelí žihadlo.
Celý týden si děti vytvářely Lapbook, do kterého lepily a psaly zajímavé informace o včelách. Na projekt navázala i školní družina, ve které děti výtvarně zpracovaly včelí úl s poletujícími včelkami. Také při procházkách venku pozorovaly život včel a změny přírody s přicházejícím létem.
Na konci projektu jsme si zahráli na opravdové včelaře. Paní učitelka Daniela Krylová nám zapůjčila opravdový oblek pro včelaře. Děti si ho mohly obléknout a zkusit si, jak se takový včelař cítí. Na závěr jsme si všichni zamlsali. Ochutnali jsme med s vlašskými ořechy.
Co tedy bylo dřív? Dinosaurus nebo včela? ( včela). Mgr. J. Stenchláková

ŠKOLA NA-DÁLKU
Vysvědčení pro rodiče
IS pro rodiče a žáky
Schránka důvěry
Návštěvnost stránek
Visits today: _