Archiv pro den: 15. 6. 2020

Vážení rodiče, obracím se na Vás ohledně vyplnění přihlášek do Školní jídelny na příští školní rok. Zároveň Vás tímto chci upozornit, že od 1. 9. 2020 dojde k navýšení stravného (přesné částky najdete v příloze). Přihlášky k vyplnění – obdrží žáci, kteří dochází do školy od svých třídních učitelů a jim je také odevzdají. Pro ostatní jsou přihlášky dostupné zde – Přihlášky do ŠJ nebo v tištěné podobě ve vestibulu školy. Vyplněné přihlášky následně vhoďte do schránky v hlavním vchodu do 30. června 2020. Děkujeme za spolupráci.

Změna stravného od 1. 9. 2020

Přihláška ke stravování ZŠ

V minulém týdnu se skupina 2.A věnovala týdennímu projektu O včelách. Zapojily se děti nejen ve škole, ale i ty které se učí doma. Začalo to otázkou „Co bylo dřív Dinosaurus nebo včela?“
Celý projekt se prolínal do všech ostatních předmětů. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o včelách. Například jak to chodí v úlu, co všechno včely vyrábějí, jakým způsobem se včely dorozumívají, čím se živí… Také jsme včelu a její části sledovali pod mikroskopem. Bylo velmi zajímavé pozorovat např. včelí žihadlo.
Celý týden si děti vytvářely Lapbook, do kterého lepily a psaly zajímavé informace o včelách. Na projekt navázala i školní družina, ve které děti výtvarně zpracovaly včelí úl s poletujícími včelkami. Také při procházkách venku pozorovaly život včel a změny přírody s přicházejícím létem.
Na konci projektu jsme si zahráli na opravdové včelaře. Paní učitelka Daniela Krylová nám zapůjčila opravdový oblek pro včelaře. Děti si ho mohly obléknout a zkusit si, jak se takový včelař cítí. Na závěr jsme si všichni zamlsali. Ochutnali jsme med s vlašskými ořechy.
Co tedy bylo dřív? Dinosaurus nebo včela? ( včela). Mgr. J. Stenchláková

ŠKOLA NA-DÁLKU