Vážení rodiče, od dnešního dne (26. března 2020) platí, že nárok na ošetřovné mají rodiče dětí mladších 13 let a bude vypláceno i při péči o starší hendikepované děti navštěvující školu. Dva pečující se nyní můžou o péči střídat dle potřeby vícekrát a neomezeně. Znamená to, že např. oba rodiče se můžou střídat v tom, kdo bude chodit do práce a kdo zůstane doma s dětmi nebo hendikepovaným. Formulář k OČR vám vystaví paní účetní S. Horká (telefon – 585 151 741 nebo e-mail: s.horka@zsdolany.cz) – nejlépe elektronicky. Pokud se budete střídat v péči je třeba toto oznámit a vydáme Vám dva formuláře. Následně na konci každého měsíce je Vaší povinností vyplnit formulář – „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“, který předáte svému zaměstnavateli – ten už škola nevydává ani nepotvrzuje. Váš zaměstnavatel po doplnění dalších rozhodných skutečností předává podklady pro rozhodnutí o dávce na příslušnou okresní správu sociálního zabezpečení, která dávku vyplácí. Více podrobností najdete zde – MPSV – ošetřovné.

Výkaz péče o dítě – interaktivní (vypníte a vytisknete)

Výkaz péče o dítě v pdf (pro případ ručního vyplnění)

Informace MPSV pro OSVČ

Veškeré další podrobné informace najdete na webových portálech OSSZ a nebo MPSV.

ŠKOLA NA-DÁLKU
Vysvědčení pro rodiče
IS pro rodiče a žáky
Schránka důvěry
Návštěvnost stránek
Visits today: _