Vážení rodiče, rád bych Vás v této nelehké době všechny pozdravil a zároveň Vám poděkoval za aktivní přístup při plnění domácích úkolů z prvního týdne. Pro všechny z nás je tato doba obtížná, mnozí z Vás jste doma a pečujete o své děti či své rodiče nebo prarodiče, mnozí z Vás k tomu ještě jezdíte do zaměstnání. Vím, že to není pro nikoho jednoduché srovnat se s důsledky, které nám pandemie koronaviru přinesla. Ze dne na den se zavřely školy, školky, v zájmu zdraví našeho i našich nejbližších musíme většinu času trávit doma. Vím, že i pro Vaše děti je to stresující záležitost, je potřeba jim vysvětlit, proč nemohou do školy, proč nemohou jít ven se svými kamarády, proč nemohou jít k svým prarodičům na návštěvu. Úkolem školy a pedagogů rozhodně není v těchto chvílích Vás zahrnout úkoly a povinnostmi. Naší snahou je dětem zajistit pro část dne práci (pro většinu doufám i zábavu) plněním některých školních povinností a úkolů. Chceme společně s Vámi jim toto nelehké období usnadnit, aby přišly i na jiné myšlenky a třeba na chvíli zapomněly na vše ohrožující, co se kolem nich děje. Rozhodně nechceme na Vás rodiče přenášet naše pedagogické povinnosti, nechceme Vás vystavovat dalšímu stresu a přidávat Vám další starosti. Nejdůležitější je zdraví, ostatní věci (např. plnění školních povinností) jsou až další v pořadí. Proto pokud máte nějaké nejasnosti,nevíte si s něčím rady, obracejte se na nás, rádi Vám při plnění úkolů a způsobu jejich odevzdávání pomůžeme, rádi zodpovíme Vaše dotazy. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá, abychom mohli věci dále zlepšovat či případně změnit. Rozhodli jsme se, že pro účely dálkové výuky využijeme školní informační systém a webové stránky. Myslím si, že to byla dobrá volba, která nás všechny (pedagogy, žáky i rodiče) naučí využívat systém i pro vzdálenou výuku, u žáků na II. stupni povede i k rozvoji jejich schopností při práci s ICT. Zároveň je to i zkouška pro žáky, do jaké míry dokážou být samostatní či případně se této dovednosti naučit. Proto prosím nezoufejme, nepropadejme panice, což se může při dlouhodobém sledování aktuálních informací v televizi či na internetu rychle stát. Vše špatné, čím si dnes procházíme, nás jistě může něčemu novému naučit, může být i příležitostí, jak se nad ledasčím, co jsme do této chvíle dělali, zamyslet. Závěrem Vám chci všem popřát pevné zdraví, poděkovat všem rodičům za spolupráci se školou, poděkovat všem těm, kteří se zapojili do dobrovolných aktivit či pracují v kritické infrastruktuře za jejich každodenní úsilí a snahu. Škola se v těchto dnech stala prázdnou budovou,učitelům jsem nařídili home office, kontaktujte je prosím přes edookit nebo e-mailem. Ale je to jiné než o prázdninách…. Nicméně budeme všichni rádi, až se opět zde všichni ve zdraví potkáme a budeme opět sdílet naše každodenní všední školní starosti. Pokud máte zájem o zajímavé odkazy, články a rady, prosím sledujte naše webové stránky – rubriku Škola NA-DÁLKU. Jejich obsah je pravidelně aktualizován.

Mgr. P. Pirliomov (ředitel školy)

ŠKOLA NA-DÁLKU
Vysvědčení pro rodiče
IS pro rodiče a žáky
Schránka důvěry
Návštěvnost stránek
Visits today: _