Archiv pro den: 11. 12. 2019

Žáci z 5.A se v rámci předmětu Člověk a svět práce, jehož náplní je mimo jiné i šití a práce s textilem, pustili do šití panenek. Hotové panenky budou nyní odeslány na UNICEF a poslouží dobré věci. Panenky budou na stránkách UNICEF nabídnuty “k adopci“ – každá z nich představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Každá panenka tak symbolicky představuje jedno zachráněné dítě. Všichni žáci se do výroby pustili s obrovským zápalem, nadšením a radostí. Jejich výtvory jsou překrásné, nápadité a velmi originální. A za to jim patří velké poděkování.
Mgr. Viktor Langer

Letos se naše škola opět zúčastnila sbírky Vánoční hvězda 2019 sdružení Šance, výtěžek této sbírky půjde na financování rekondičních pobytů dětí, které jsou hospitalizovány na dětském hematoonkologickém oddělení Dětské kliniky v Olomouci. Naši žáci i pracovníci školy tak zakoupením květiny, přispěli na to, aby se mohly zlepšit podmínky pro opravdu závažně nemocné děti. Za základní školu bylo celkově vybráno 21300 Kč, což je úctyhodná částka pro opravdu dobrou věc. Děkujeme paní učitelce z MŠ Dolany Mirce Prosové za organizaci a paní učitelce Gabriele Plaché za zajištění celé sbírky pro naši školu a samozřejmě také všem, kteří si tuto vánoční hvězdu zakoupili. Mgr. Jana Horáková

PCR testy

Registrace – PCR test