Od 16. listopadu do 23. listopadu se vybraní žáci naší školy spolu s učiteli zúčastnili třetího mezinárodního setkání, tentokráte v italské Casertě. První dva dny jsme strávili v Římě a čas jsme věnovali návštěvě významných památek. Během soboty a neděle jsme navštívili Vatikán, Koloseum, Forum Romanum, Pantheon a další turistické zajímavosti v Římě. V neděli večer jsme se pak vlakem přesunuli do našeho partnerského města. První den společného setkání jsme navštívili místní katedrálu a královskou hedvábnickou manufakturu San Leucia. Druhý den byl připraven program ve škole – přivítání partnerských škol a prezentace výstupů projektu – tentokráte na téma významné osobnosti jednotlivých zemí. Žáci rovněž řešili kvízy a hádanky na téma Leonardo da Vinci. Ve večerních hodinách jsme navštívili rodinou výrobnu mozzarelly poblíž Caserty, kde jsme měli možnost zhlédnout detailní postup výroby tohoto tradičního italského sýru. Ve středu jsme celý den strávili v Neapoli. Byla pro nás připravena exkurze po nejvýznamnějších neapolských památkách. Navštívili jsme Neapolský dóm nebo např. Cappella Sansevero se známým dílem Zahalený Kristus (Cristo Velato) od Giuseppa Sanmartina. Ve čtvrtek jsme zavítali do nedalekých Pomepejí, které leží poblíž sopky Vesus. Žáci a pedagogové si prošli tuto ojedinělou archeologickou památkuV odpoledních hodinách pak byl připraven program ve škole s názvem Leonardo da Vinci Day. Žáci italské školy nám kromě kulturního programu nabídli prezentace výstupů svých prací o tomto významném italském mysliteli a umělci. V pátek jsme navštívili barokní zámek v Casertě a přilehlý park, v odpoledních hodinách jsme pak zavítali do původního místa Caserty – Casertavecchia. Celé setkání probíhalo ve vřelé přátelské atmosféře a všichni zúčastnění se detailně seznámili s kulturou a místními tradicemi našich hostitelů. Veškeré informace o realizovaném projektu můžete najít zde: https://www.erasmus-dolany.cz/

všechny fotografie najdete zde

ŠKOLA NA-DÁLKU
Upozronění
Přestup do VI. třídy
IS pro rodiče a žáky
Schránka důvěry
Návštěvnost stránek
Visits today: _