Od pondělí do středy mají možnost žáci I. – III. tříd a děti z Mateřské školy Dolany v rámci projektu Zastav se, rozhlédni se a zamávej pochopit, jak se mají bezpečně chovat v blízkosti dopravy. Tento projekt realizuje společnost Volvo Trucks a jeho realizaci se podařilo zajistit díky panu Vítu Jurajdovi. Tímto bychom mu chtěli za jeho aktivitu velmi poděkovat. Pro žáky je připraven dvouhodinový blok, během kterého se nejdříve seznámí se základy bezpečného chování v dopravě a následně si mohou vyzkoušet, jak dopravní situace vypadá z pozice řidiče kamionu. Přednášky se rovněž zúčastnily dívky IX. B, které pro Vás napsaly krátkou reportáž:

Dne 16. září se děti z prvních tříd zúčastnily přednášky o dopravní bezpečnosti. Pán začal přednášet o tom, jak by děti měly co nejbezpečněji přejít silnici. Taky povídal o tom, jak se mají chovat cyklisté a kdy dát přednost či zastavit. Děti upozornil i na to, jaké mohou mít problémy, když se nebudou chovat podle předpisů a pravidel. Následně šly děti k modelu silnice, kde si sami mohly vyzkoušet různé dopravní situace. Následně jsme se přesunuli na asfaltovou plochu u školy, kde stál velký kamion. Děti si tak vyzkoušely situaci řidiče kamionu. Nasedly do kabiny k volantu a dívaly se do zpětných zrcátek a zkoušely, jestli vidí člověka stojícího vedle, vpředu nebo ze zezadu kamionu. Děti byly nadšené a moc se jim celá přednáška líbila. Za odměnu dostaly klíčenku a reflexní pásek. Pánům z Volvo Trucks chceme poděkovat za velmi pěknou přednášku a i za to, že jsme se mohly podívat, jak do vypadá v kamionu.“ (K. Smilovská, N. Becavrik – IX, B, foto – J. Němeček – IX. C)

II. A: Celou akcí nás provázel řidič kamionu Tim, který nám názorně ukazoval, jak se správně chovat v různých dopravních situacích. Následně si děti mohly vyzkoušet, jaké to je sedět v kabině kamionu a jaký výhled asi řidič z kabiny má. V samém závěru děti obdržely krásné dárky, ze kterých měly obrovskou radost. Celá akce byla moc povedená, zábavná a pro děti přínosná. Děkujeme organizátorům Volvo Trucks za pěkně připravené aktivity zaměřené na bezpečnost našich dětí. (Mgr. J. Stenchláková)

všechny fotografie najdete zde