V úterý 19. června navštívili žáci IV.A třídy výstavu modelů vyhynulých zvířat Giganti 2 – doba ledová. Poznali největší obyvatele naší planety ve skutečné velikosti, dočetli se o jejich výskytu i způsobu života. Dále využili možnosti prohlédnout si i další nabízené expozice – Olomouc – patnáct století města a Příroda Olomouckého kraje. V obou měli možnost seznámit se interaktivní formou s historii Olomouce od 9. století až do století 19.
nebo si prohlédnout rostliny a živočichy obývající různé krajinné oblasti. Měli tak možnost poskládat střelecký terč, prohlédnout si husitskou bojovou hradbu, stát se archeologem , odpočinout si ve starodávné kavárně a nasednout do repliky tramvaje. V přírodovědné expozici viděli zvířata i rostliny v jejich přirozeném prostředí, mohli si na ně sáhnout, vyluštit si kvíz, objevit spoustu druhů hmyzu i zaposlouchat se do zvuků, kterými se živočichové dorozumívají. Celý den byl velmi povedený, podařilo se nám spojit zábavu i poučení a všem se moc líbil.

Mgr. I. Sitková

ŠKOLA NA-DÁLKU
Zápis do MŠ
Přestup do VI. třídy
IS pro rodiče a žáky
Zápis do 1. tříd
Schránka důvěry
Návštěvnost stránek
Visits today: _