V pondělí 10. června se žáci z Žákovského parlamentu vydali na výlet do Prahy, jehož hlavní částí byla návštěva Poslanecké sněmovny ČR. Po příjezdu do Prahy jsme nejdříve vyrazili na Petřín a dále pak kolem Pražského hradu jsme došli až na Malostranské náměstí, kde Poslanecká sněmovna sídlí. Celou návštěvou nás provázela paní Mgr. Daniela Ptáčková ze sekretariátu místopředsedy PS Vojtěcha Pikala. Návštěva začala projekcí krátkého dokumentu v informačním centru a následně jsme již zavítali do samotné budovy Poslanecké sněmovny. Kromě spousty zajímavostí z života sněmovny, které se žáci dozvěděli, byla nejpoutavější návštěva jednací sálu. Žáci si vyzkoušeli jaké je to sedět v poslaneckých lavicích či stát za jednacím pultíkem, navštívili i mediální místnost, kde se pořádají tiskové konference. Po návštěvě sněmovny jsme se ještě prošli přes Karlův most na Staroměstské a Václavské náměstí. Vydařený výlet tak byl pěkným zakončení činnosti žákovského parlamentu v tomto školním roce, který kromě pravidelných setkání organizoval i akce jako Pyžamový den či soutěž Škola hledá talent. 

všechny fotografie najdete zde

Registrace LO
IS pro rodiče a žáky
Objednávky ŠJ
Schránka důvěry
Office365
Návštěvnost stránek
Visits today: _