V týdnu od 6. do 12. května se vybraní žáci II. stupně a pedagogové školy zúčastnili druhého setkání partnerských škol z ČR, Itálie a Portugalska, které se konalo v Baixa de Banheiro nedaleko Lisabonu. Pro všechny byl připraven bohatý program, během kterého se měli všichni přítomní možnost seznámit s kulturou, tradicemi a zajímavostmi regionu partnerské školy. Po úvodním přivítání ve škole přijal všechny zúčastněné starosta města Moita na místní radnici a následovala exkurze po zajímavostech tohoto města. Další den byla připravena exkurze do hlavního města Lisabonu, kde jsme navštívili celou řadu kulturních zajímavostí. V dalších dnech pak žáci pracovali na úkolech projektu – učili se společnému tanci, společně si zahráli národní hry v tělocvičně školy. Žáci a učitelé rovněž navštívili vyučování. V pátek proběhli v dopoledních hodinách prezentace turistického průvodce ČR a Portugalska. Na závěr pak proběhl ve škole „festival“, na kterém vystoupili žáci portugalské školy a všichni pedagogové a žáci partnerských škol si společně zatančili. V sobotu ve večerních hodinách proběhlo závěrečné zhodnocení a všichni přítomní vyslechli koncert tradičního lisabonského hudebního stylu Fado – zpěv s kytarovým doprovodem, který ztělesňuje dlouhou tradici portugalské lidové hudby a poezie. Žáci naší školy měli možnost seznámit se s životem v Portugalsku i díky pobytu v portugalských rodinách. Pedagogové školy pak navštívili nejzápadnější bod Evropy – Cabo de Roca. Všem zúčastněním se dostalo v Portugalsku velmi vřelého a milého přijetí a odvezli si odtud celou řadu pěkných a milých vzpomínek. Děkujeme partnerské škole Escola D. Joao za perfektní organizaci. 

všechny fotografie najdete zde

 

ŠKOLA NA-DÁLKU
Zápis do MŠ
Přestup do VI. třídy
IS pro rodiče a žáky
Zápis do 1. tříd
Schránka důvěry
Návštěvnost stránek
Visits today: _