Při ZŠ A. Štěpánka v Dolanech působí již 15tým rokem pobočka výtvarného oboruZUŠ M.Stibora v Olomouci. Během celé její existence ji navštěvuje přibližně 85 až 100 žáků od předškoláčků až po studenty středních, vyjímečně i vysokých škol.
Po úspěšném absolvování talentových zkoušek jsou ti nejmenší zařazováni do přípravného studia, na které pak navazuje 7 let základního studia prvního stupně. V něm žáci pronikají do tajů výtvarného jazyka, učí se zacházet s barvou, linií i tvarem, pracovat s hlínou i netradičními materiály. Učí se také v dnešním technickém světě vnímat krásno kolem sebe, budovat si pozitivní vztah k umění.
Ve věku 14ti let mohou postoupit děti do tříletého studia druhého stupně, kde se mohou specializovat ve zvoleném předmětu v maximální míře. Za tu dobu si mnozí žáci výtvarnou činnost natolik oblíbí, že se stane i součástí jejich dalšího života. Jsou případy, kdy se žákyně vrací do „své zušky“ na praxi jako studentky některého oboru s výtvarným zaměřením.
K životu školy neodmyslitelně patří prezentace výsledků práce na soutěžích, přehlídkách a výstavách. Každoročně získávají mladí výtvarníci různá ocenění z tuzemských i mezinárodních soutěží.
Myslím, že za ta léta se ZŠ i ZUŠ spolu sžily, žáci i rodiče si zvykli, že mají svou „zušku“ nadosah, ZUŠ se stala nedílnou součástí života dětí, školy i obce.

Mgr. Helena Lisá

Ukázky výtvarných prácí žáků najdete zde:  fotogalerie

IMG_0330    IMG_4180

 

 

 

 

 

 

 

IMG_4252IMG_0114

 

 

Den dětí 2018

Nové příspěvky

 • Červenec 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Čvn    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

  Schránka důvěry

  Pošlete nám vzkaz

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Předmět

  Vaše zpráva

  Rubriky