Archiv pro den: 10. 6. 2019

Ředitel Základní školy a Mateřské školy Aloise Štěpánka, Dolany, jejíž součástí je Mateřská škola Dolany, oznamuje, že z důvodu přerušení dodávky vody v obci Dolany bude z hygienických důvodů ve dnech 20. června a 10. července 2019 přerušen provoz Mateřské školy Dolany.

Mgr. P. Pirliomov

V souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, v platném znění, vyhlašuji čtvrtek 20. 6. 2019 z hygienických důvodů volným dnem pro žáky základní školy. V tento den bude probíhat v Dolanech odstávka studené vody a nelze tak zajistit potřebné hygienické podmínky pro výchovu a vzdělávání. Provoz Školní jídelny bude přerušen. Pro přihlášené žáky 1. – 3. ročníku bude zajištěn pedagogický dohled ve školní družině a to od 7:00 do 11: 30 hodin.

Mgr. P. Pirliomov

V pondělí 10. června se žáci z Žákovského parlamentu vydali na výlet do Prahy, jehož hlavní částí byla návštěva Poslanecké sněmovny ČR. Po příjezdu do Prahy jsme nejdříve vyrazili na Petřín a dále pak kolem Pražského hradu jsme došli až na Malostranské náměstí, kde Poslanecká sněmovna sídlí. Celou návštěvou nás provázela paní Mgr. Daniela Ptáčková ze sekretariátu místopředsedy PS Vojtěcha Pikala. Návštěva začala projekcí krátkého dokumentu v informačním centru a následně jsme již zavítali do samotné budovy Poslanecké sněmovny. Kromě spousty zajímavostí z života sněmovny, které se žáci dozvěděli, byla nejpoutavější návštěva jednací sálu. Žáci si vyzkoušeli jaké je to sedět v poslaneckých lavicích či stát za jednacím pultíkem, navštívili i mediální místnost, kde se pořádají tiskové konference. Po návštěvě sněmovny jsme se ještě prošli přes Karlův most na Staroměstské a Václavské náměstí. Vydařený výlet tak byl pěkným zakončení činnosti žákovského parlamentu v tomto školním roce, který kromě pravidelných setkání organizoval i akce jako Pyžamový den či soutěž Škola hledá talent.

V pátek 7. 6. 2019 jsme se s dětmi ze 3. a 4. oddělení školní družiny vydali na hrad Helfštýn. Na hradě byl pro děti připravený program v mincovně, kde měly možnost si vyrazit vlastní minci a vytisknout obrázek na starém tiskařském stroji. Poté děti čekala prohlídka hradu s průvodcem, který jim prozradil spoustu zajímavostí a pověstí z historie hradu. Děti také měly možnost vystoupat na vyhlídkovou věž a užít si krásný výhled. Krásné počasí a příjemná atmosféra hradu nám nadělila spoustu nových zážitků.

Vychovatelky ŠD