Archiv pro den: 4. 6. 2019

V úterý 28.5. se v Olomouci uskutečnilo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Za naši školu se zúčastnili Martin Rychtecký a Magdaléna Dudková (oba 5.B) a Jakub Marchovský a Jakub Křížan (oba 7.A).
Jakub Marchovský se stal úspěšným řešitelem a s počtem 13 získaných bodů (z 15 možných) obsadil dělené 4-6 místo. Gratulujeme.

Mgr. V. Langer

Děti se na výlet moc těšily. Radovaly se, že pojedeme do Prahy a budeme cestovat vlakem. Doprava do Prahy i zpět proběhla bez komplikací.První bod programu byla plavba lodí po Vltavě. Poté jsme šli pěšky ke Strahovskému klášteru. Cestou jsme se zastavili před Pražským hradem. Děti se mohly vyfotit s hradní stráží.Ve Strahovském klášteře nás čekal průvodce bratr Ambrož. Z klášterní zahrady jsme mohli vidět Prahu jako na dlani. Následovala prohlídka strahovské knihovny (historické knihy, globusy aj.). Dostali jsme se do míst, která běžný turista vidí jen zdálky. Návštěvu kláštera jsme zakončili v kostele ukázkou varhan. Zahrát si mohly i děti. Potom jsme pěšky vyrazili směrem do centra. Přešli jsme Karlův most, kde si děti nakoupily suvenýry. Přes Václavské náměstí jsme došli k hlavnímu nádraží a vydali jsme se domů. Celý den nám počasí přálo. Děti byly spokojené. Výlet všichni zúčastnění hodnotili pozitivně.

Mgr. M. Štouračová

Při příležitosti Mezinárodního dne dětí jsme v pátek 31. května pro žáky naší školy připravili zajímavé a zábavné dopoledne ve sportovním areálu obce Dolany. Žáci IX. ročníku ve spolupráci s třídními učiteli  připravili pro své spolužáky 18 zajímavých stanovišť, na kterých si žáci mohli vyzkoušet nejrůznější dovednosti od zručnosti, přes obratnost až po bystrost myšlení. Žáci si tak vyzkoušeli své sportovní dovednosti v hodu granátem nebo slalomu s míčem. Připraveny byly také oblíbené stanoviště jako například – skákání v pytli, vodní pumpa a lovení ryb. Na závěr celého dopoledne pak proběhl tradiční turnaj v plážovém volejbale mezi žáky IX. tříd a týmem učitelů. Překvapení pro děti měly připravené také paní kuchařky. Kromě pěkné výzdoby školní jídelny upekly žákům oblíbenou pizzu, která všem jistě chutnala.