17. května 2019 vyrazily děti z I. a II. oddělení ŠD společně se svými vychovatelkami na výlet do hřebčína v Napajedlech. Počasí nám přálo a tak jsme hned po obědě s dětmi nasedli do krásného a pohodlného autobusu, který nás po drobném bloudění dovezl až na určené místo. U brány hřebčína nás již čekala velmi milá paní průvodkyně, která nás tady měla provázet. Povyprávěla dětem něco o historii hřebčína a o plemeni koní, kteří se zde chovají. Ukázala dětem, jednotlivé budovy hřebčínského areálu a vysvětlila, jak se jmenují a co se v nich nacházelo dříve a co nyní. Poté nás zavedla do stáje s plemennými hřebci „tatínky“. Ukázala nám také prázdnou kóji pro jednoho koně a popsala, co všechno v ní musí být, aby v ní kůň měl vše, co potřebuje a aby se v ní cítil dobře. Následně nás paní průvodkyně zavedla na pastvinu, kde se v ohradě pásly „maminky“ kobyly s jejich hříbaty. Tyto koně si děti mohly do sytosti hladit a krmit trávou, což se dětem líbilo nejvíce z celého výletu. Nakonec nás paní průvodkyně vzala na koňský hřbitov, kde byli pochováni nejúspěšnější závodní koně vychovaní v tomto hřebčíně. Těsně před odjezdem si jednotlivá oddělení udělala společnou fotku a už jsme mířili hřebčínem k připravenému autobusu, který nás pohodlně a bezpečně odvezl zpět domů. Dle reakcí dětí se jim výlet velice líbil a tak se budeme těšit na ten příští.

Bc. V. Bednaříková

všechny fotografie najdete zde