V pátek 17. 5. se žáci 3. – 5. tříd naší školy účastnili krajského kola Štafetového poháru  v Olomouci, do kterého postoupili z 2. místa v okresním kole. Tehdy se jim podařilo zvládnout více než dvacet školních týmů a jediným nepřekonaným byla vítězná sportovní ZŠ Heyrovského Olomouc.
V krajském kole se setkalo 16 školních týmů z celého kraje. Konkurence zde již byla větší. Ale už první závod – štafeta 8 x100 m mladších žáků překvapila všechny přítomné, jelikož se naší štafetě podařilo něco zcela nečekaného. Vyhráli jsme a mladší žáci získali zlaté medaile! Porazili jsme všechny školy, včetně ZŠ Heyrovského Olomouc. Druhá štafeta 8 x 100 m složená z žáků 4.-5. tříd doběhla na třetím místě. Rozhodující byla třetí smíšená štafeta 8 x 200 m složená z mladších a starších žáků, kdy naše škola doběhla necelou vteřinu a půl za vítěznou ZŠ Heyrovského. Součtem časů všech tří štafet jsme se ztrátou šesti vteřin za vítězem získali velmi úspěšné 2. místo. Naši žáci opět prokázali skvělou sportovní formu a svým úsilím si úspěch opravdu zasloužili.
I když se nám nepodařil postup do republikového finále, protože tuto možnost měla jen jedna vítězná škola, odváželi jsme si stříbrné medaile, krásný pohár s diplomem, ale hlavně opět nepřekonatelnou radost z velkého úspěchu.
Děkuji všem zúčastněným žákům za výbornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Irena Daduová