V pátek 3. 5. 2019 se žáci IV. A a IV. B vydali na exkurzi do vlakového muzea a tiskárny ČD v Olomouci. V muzeu si žáci prohlédli např. nejstarší lokomotivu z r. 1898, také parní lokomotivu „Rosničku“ a spousty dalších zajímavých strojů. Měli možnost nahlédnout nejen zvenčí, ale také i zevnitř. Po prohlídce se společně vyfotili a následovala exkurze do tiskárny. V tiskárně měli žáci možnost nahlédnout do celého provozu – od zadání zakázky až po balení hotového výrobku. Jednu takovou zakázku si měli dokonce samostatně vyřídit. Objednávka proběhla v pořádku, ovšem se vyskytla chyba při tisku, tu museli společně vyřešit. Po odstranění chyby už žáky čekalo jen uhrazení objednávky, a to vyrovnat dluh písničkou. Žáci dostali spousty dárků a společnou fotografii na památku na tuto exkurzi.
Mgr. Trundová Kristýna