V pátek 8. března zavítala na naši školu známá bubenická skupina z Olomouce Jumping Drums. V tělocvičně školy proběhly dva koncerty. Od 9.30 pro žáky 1. stupně a od 11.15 se uskutečnilo vystoupení pro 6- té až 9- té třídy. Bubeníci v úvodní části koncertu žákům zahráli některé skladby ze svého repertoáru. Poté bylo celé vystoupení pojato interaktivně a žáci byli aktivně zapojováni rytmickou hrou na tělo, zpěvem Měli také možnost si prohlédnout a slyšet nejen klasické bicí nástroje, ale i nástroje méně obvyklé, např. perkuse nebo bonga. Koncert byl prokládán humorně laděnými slovy vedoucího skupiny Ivo Batouška. V závěru si dobrovolníci mohli sami zahrát na některý z bicích nástrojů a vyzkoušet si, jaké to je stát se součástí hudební skupiny.

Mgr. I. Pohlová

Noc s Andersenem – 29.3.