V pátek 8. února žáci I. – III. tříd a děti z mateřských škol navštívili mobilní planetárium v tělocvičně školy, které k nám přivezl spolek s názvem Planetárium Morava. V kopuli, která v tělocvičně vyrostla, měli možnost shlédnout zajímavé a naučné filmy o vesmíru. Pro děti z mateřských škol byla připravena pohádka o hvězdné obloze, planetách, znameních zvěrokruhu a dalších zajímavých tématech o vesmíru. Děti ze školní družiny shlédly v současnosti nejúspěšnější film světových planetárií, skvěle dabovaný dvojicí Genzer a Suchánek. Příběh vyprávěl o setkání polárního medvěda a zcestovalého zvídavého tučňáka. Během pořadu tak děti zjišťovaly, co je to stav beztíže, jak se pohybuje Země a dozvěděly se mnoho zajímavého o planetě Saturn. Pořad byl doprovázen zajímavým výkladem pana lektora Mgr. Milana Fialy, kterého se děti měly možnost ptát na vše, co je o vesmíru zajímá.