Ve čtvrtek 17. ledna shlédli žáci IX. tříd v bohuňovickém kině filmový dokument s názvem A PLASTIC OCEAN, který dokumentuje závažné dopady plastového odpadu na světové oceány. Ohlasy žáků na tento film si můžete přečíst zde: 17. ledna jsme byli v kině na filmu Plastic ocean. Film byl hlavně o tom, jaký má výroba plastu vliv na prostředí, ve kterém žijeme (hlavně na oceány). Z tohoto filmu jsem si hlavně odnesl to, že každý plast, který někam jen tak odhodíme, tu zůstane ještě mnoho let. Také to, že pokud bude lidstvo dále znečišťovat oceány, tak se z oceánů může stát jen další obrovská skládka…..Tento film se mi líbil ,ale nic moc nového jsem se nedozvěděl. Můj názor na to je, že by si lidé měli dávat pozor kam plasty ukládají, aby nebyli pořád směrovány do moře a neznečišťovali moře ještě více než jsouTenhle film mě velice bavil a zaujal, protože byl zajímavý a promyšlený. Dobře se na něj koukalo. Dozvěděla jsem se také hodně zajímavých věcí. Hlavně jsem si uvědomila, že situace v oceánech je velice špatná a smutná a to jen kvůli lidem, kteří nepřemýšlí, co se s plasty po vyhození děje. Lidé by se měli zamyslet nad tříděním odpadu a hlavně nad tím, jak se chovají k zemi a živočichům, co na ní žijí….. Ale asi by si měl každý na nějaký takový film podívat a popřemýšlet o tom. Byla to dobrá ukázka toho, že na většinu věcí na Zemi můžou lidé. A kdyby to bylo trošku lépe natočené a nebylo by tam tolik faktů, tak by to mohlo bavit i mladší….