I letos se naše škola již tradičně zúčastnila sbírky Vánoční hvězda 2018 neziskové organizace Šance, která pracuje na tom, aby náročná léčba onkologicky nemocných dětí byla co nejvíce zpříjemněna a jejich návrat po uzdravení do normálního života byl co nejjednodušší. Tato organizace působí na Dětské klinice FN a LF UP v Olomouci a má působnost pro střední Moravu. Díky našim žákům i pracovníkům školy, kteří si zakoupili v rámci sbírky květinu, jsme přispěli na to, aby se mohly zlepšit podmínky pro tyto závažně nemocné děti. Za základní školu bylo celkově vybráno 22750 Kč. Děkujeme paní učitelce z MŠ Dolany Bc. M. Prosové a paní asistentce Mgr. G. Plaché za organizaci a zajištění celé sbírky pro naši školu a také všem, kteří si u nás tuto vánoční hvězdu zakoupili.
Mgr. Jana Horáková