Archiv pro den: 5. 12. 2018

Tak jako každý rok i letos se vypravil 5. prosince do tříd na prvním stupni naší školy a do mateřských školek Mikuláš, čert a andělé. Děti ve třídách a školkách si připravily básničky a písničky. A i když někteří z nich měly z počátku strach, že je čert unese, nakonec se všichni radostí usmívali a Mikuláš s anděly měl pro ně nachystanou i malou odměnu za básničky a písničky, které děti přednesly. Mikuláš s nadílkou tak postupně navštívil třídy na I. stupni naší základní školy, MŠ Dolany, MŠ Tovéř, Dětskou skupinu Sedmikráska a MŠ Véska. Všem zúčastněným děkujeme za pěknou nadílku.

I letos se naše škola již tradičně zúčastnila sbírky Vánoční hvězda 2018 neziskové organizace Šance, která pracuje na tom, aby náročná léčba onkologicky nemocných dětí byla co nejvíce zpříjemněna a jejich návrat po uzdravení do normálního života byl co nejjednodušší. Tato organizace působí na Dětské klinice FN a LF UP v Olomouci a má působnost pro střední Moravu. Díky našim žákům i pracovníkům školy, kteří si zakoupili v rámci sbírky květinu, jsme přispěli na to, aby se mohly zlepšit podmínky pro tyto závažně nemocné děti. Za základní školu bylo celkově vybráno 22750 Kč. Děkujeme paní učitelce z MŠ Dolany Bc. M. Prosové a paní asistentce Mgr. G. Plaché za organizaci a zajištění celé sbírky pro naši školu a také všem, kteří si u nás tuto vánoční hvězdu zakoupili.
Mgr. Jana Horáková

Vážení rodiče, podobně jako v minulých letech i letos Vám nabízíme k zakoupení školní kalendáře na rok 2019, tentokrát na téma „školní akce a projektové dny a další“. Kalendář si můžete objednat prostřednictvím třídních učitelů nebo přes e-mail – skola@zsdolany.cz . Cena kalendáře je 120 Kč. Kalendář je k nahlédnutí zde – Kalendář 2019