Archiv pro den: 1. 11. 2018

Dne 10.10. a 25.10. 2018 přijala pozvání do naší ŠD paní Mgr. Tereza Pacovská, aby dětem zprostředkovala plno zajímavostí ze života ježka bělobřichého. Na ukázku dětem s sebou přivezla živého ježka afrického. Součástí programu byla prezentace životního cyklu ježka v průběhu jednotlivých ročních období. Dále si děti společně vyluštily křížovku, naučily se novou básničku o ježkovi a formou pohybové hry se vcítily do role ježka. Všem zúčastněným se dostalo velkého množství zajímavých informací, ze kterých mohou čerpat i nadále ať už při náhodném kontaktu s ježkem v přírodě nebo při osobním chovatelském záměru.
Této akce se zúčastnilo 25 dětí z I.oddělení a 16 dětí z II.oddělení.

Dne 19.10. proběhla ve školní družině každoroční drakiáda. Děti se na ni těšily již od rána, i když to venku pro nás nevypadalo příznivě, neboť se na stromech nehnul ani jeden lísteček. Děti z oken jednotlivých oddělení pozorovaly vývoj počasí. S přibližujícím se časem zahájení drakiády k naší radosti začalo foukat a tak jsme o půl druhé vyrazili na místní fotbalové hřiště. Počasí nám přálo a tak si děti drakiádu užily i přes drobné potíže se zasukovanými draky.