Ve čtvrtek 26. 10 jsme si v naší obci připomněli 100 let od vzniku samostatného státu. Slavnostní akt začal od 17:00 hodin u Památníku obětí 1. světové války. Po projevu pana starosty a položení věnců, rozsvítili naši žáci u pomníku na památku obětí 1. a 2. světové války svíčky. Za hudebního doprovodu Dolanky pak současný a bývalý starostové obce Dolany, předsedové místních spolků a ředitel školy zasadili památeční lípu. Následně se všichni zúčastnění přesunuli do místní sokolovny, kde se konala druhé část programu. K vidění byly výtvarné práce žáků naší školy a výstupy z projektového dnu. Pro všechny zúčastněné byl připraven kulturní program, který obstarali svým vystoupením v krojích žáci V. a IV. ročníků pod vedením paní učitelky Štouračové a Stenchlákové. Historické okolnosti vzniku samostatného státu pak připomněli dívky 8. ročníku pod vedením paní učitelky Guňkové. Následovalo promítání nového českého filmu Hovory s TGM. Toto kulturní představení měli možnost v dopoledních hodinách zhlédnout rovněž žáci VII. – IX. tříd. Celá akce tak byla velmi pěkným a důstojným připomenutím 100 let od vzniku ČSR.