Archiv pro den: 15. 10. 2018

V pondělí 15.10.2018 proběhlo ve IV. oddělení školní družiny první soutěžní kolo Mikroregionální ligy. Děti soutěžily celkem v pěti disciplínách, mezi kterými byl běh na čas, běh v holínkách, skok snožmo z místa, dvojskok a točení kruhu na čas. Všichni se snažili pro svou družinku získat co největší počet bodů. Ukázali, že mají velký talent a týmového ducha. Soutěž bude probíhat po celý školní rok a v červnu nás bude čekat finále ve Šternberku. Další soutěžní kolo se uskuteční za měsíc. Už teď se moc těšíme.
Jana Trnková

I v letošním školním roce měli možnost žáci devátých tříd si vyzkoušet své přírodovědné znalosti v mezinárodní soutěži Přírodovědný klokan. Celkem se zúčastnilo 15 žáků z IX. A a IX. B třídy. Nejúspěšnějšími řešiteli byli: Lukáš Kestl(celkem 52 bodů), Jan Huryta (celkem 52 bodů) a Ondřej Zeman (celkem 51 bodů). Žáci měli možnost dosáhnout celkem 120 bodů. Průměrný počet bodů na žáka byl 36,8 (v minulém roce 49,4).

Obec Dolany a Základní škola A.Štěpánka, Dolany Vás zvou na připomínku 100 let od vzniku ČSR. Připomínka se uskuteční ve čtvrtek 25. října 2018:

od 17:00 hodin u Památníku obětí 1. světové války

od 18:00 hodin v Sokolovně Dolany

Zajímavosti k 100 výročí pro Vás sepsala také paní učitelka Mgr. L. Guňková – 100 let výročí vzniku Československa

V sobotu 13.10. se zúčastnily dívky ze čtvrtých tříd slavnostního vítání občánků Dolan. Jejich krojované vystoupení s básničkami a písněmi velmi ocenili všichni přítomní rodiče, prarodiče i zástupce obecního úřadu. Děvčatům i jejich rodičům, kteří je podporují, patří velký dík za tuto pěknou dobrovolnou aktivitu.

Mgr. J. Hausnerová