Ve čtvrtek 4. října se pět žáků naší školy – tři z IX. B a dva z pátých tříd – zúčastnilo branného závodu „O putovní pohár primátora města Olomouce“, pořádaném olomouckou městskou policií na Svatém Kopečku. Branný závod prověřil jak fyzickou připravenost našich žáků, tak i jejich všeobecné znalosti, a to formou úkolů, které řešili na dvanácti stanovištích tříkilometrové trati. Témata úkolů byla rozmanitá, od topografie přes zdravovědu, stopy zvěře, botaniku a další. I když se naše družstvo neumístilo na vyšších pozicích, byli jsme vděční za pestře a účelně strávené dopoledne v příjemném prostředí Sv. Kopečku a navíc jsme stihli i prohlídku nově upraveného areálu ZOO. Velmi rádi i příští rok využijeme možnosti se soutěže opět zúčastnit.