Prosluněné čtvrteční odpoledne dne 7.6.2018 patřilo návštěvě požární zbrojnice dobrovolných hasičů v Dolanech. Díky odbornému výkladu pana J. Mentlíka se mohly děti blíže seznámit s činností dobrovolných hasičů. Zájemci z řad dětí měli možnost si prohlédnout a osahat vybavení hasičů. Největšímu zájmu všech dětí se těšila prohlídka kabin dvou hasičských vozidel, při které si děti mohly na vlastní oči prohlédnout, co všechno kabiny vozů ukrývají a mohly si vyzkoušet jaký je to pocit, sedět za jejich volantem. Poté si děti proběhly připravenou opičí dráhu. Během celého odpoledne byla dětem k dispozici várnice s pitím a tak bylo hasiči postaráno o jejich pitný režim. Jako sladkou tečku na závěr příjemného odpoledne rozdali dolanští hasiči dětem sladkou odměnu – pitíčko, lízátko a osvěžující nanuk. Na památku dostaly děti ještě krásnou omalovánku s hasičskou tématikou. Za zorganizování zábavného a zároveň naučného odpoledne pro děti patří náš velký dík sboru dobrovolných hasičů a to hlavně panu Mazalovi a Mentlíkovi.
Mgr. Štěpánková, Bc. Bednaříková