Archiv pro den: 11. 6. 2018

Dne 29. 5. 2018 se v Olomouci konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Děkujeme všem žákům, kteří naši školu v OK reprezentovali, a gratulujeme oběma úspěšným řešitelům. Filip Šotola (5. B), obsadil v konkurenci 142 soutěžících v kategorii Z5 krásné 22. místo, a v kategoriii Z7 se stal úspěšným řešitelem Jan Soušek (7.A), který obsadil pěkné 27. místo.
Za předmětovou komisi matematiky Mgr. M. Medková

V červnu nastává čas školních výletů. I naši prvňáci se vydali na svůj první společný výlet. Navštívili hrad Šternberk, kde pro ně byl nachystán zajímavý program. Nejdříve si zahráli na hradní dámy a pány – převlečeni do zapůjčených šatů si prohlédli hradní místnosti, poslechli si vyprávění o životě v minulosti a také se v šatech mohli vyfotit. Druhá část programu se odehrávala na nádvoří hradu, kde si děti vyzkoušely střílení z luku a stavbu hradu z kostek. Celý výlet jsme korunovali velkou porcí zmrzliny a spokojeni jsme se vrátili domů.

Mgr. D. Krylová