Třetí a čtvrté oddělení mělo jedinečnou příležitost se zapojit do pilotního programu – Kdo žije pod hladinou, který připravil tým zaměstnanců Domu přírody v Horce nad Moravou. Tento model plynulého učení Josepha Cornella se skládá ze čtyř fází: 1. zaujetí, 2. ostření pozornosti, 3. přímá zkušenost, 4. sdílení inspirace. Děti si vyzkoušely, jak se žije pod hladinou tamních tůněk. Zahrály si např. na dravé živočichy a na komáří larvy. Největší úspěch mělo ale samotné lovení a pozorování. Každý si pod lupou mohl vysledovat podobu jednotlivých živočichů, které sám nalovil. Jediná nevýhoda, a to určitě ne pro žáky, byl fakt, že bláto bylo až za ušima. Těšíme se na další programy, které pro nás připraví.
Mgr. V. Šindelářová