Archiv pro den: 6. 6. 2018

Třetí a čtvrté oddělení mělo jedinečnou příležitost se zapojit do pilotního programu – Kdo žije pod hladinou, který připravil tým zaměstnanců Domu přírody v Horce nad Moravou. Tento model plynulého učení Josepha Cornella se skládá ze čtyř fází: 1. zaujetí, 2. ostření pozornosti, 3. přímá zkušenost, 4. sdílení inspirace. Děti si vyzkoušely, jak se žije pod hladinou tamních tůněk. Zahrály si např. na dravé živočichy a na komáří larvy. Největší úspěch mělo ale samotné lovení a pozorování. Každý si pod lupou mohl vysledovat podobu jednotlivých živočichů, které sám nalovil. Jediná nevýhoda, a to určitě ne pro žáky, byl fakt, že bláto bylo až za ušima. Těšíme se na další programy, které pro nás připraví.
Mgr. V. Šindelářová

Ve středu 6.6.2018 jsme jeli se IV. oddělením školní družiny na finále Mikroregionální ligy, které se konalo ve Šternberku na dopravním hřišti. Bylo pro nás připravené dopoledne plné soutěží, závodů, odměn, dobré nálady a sluníčka. První částí programu byly soutěže jednotlivců. Oceněna byla spousta kategorií. První ocenění bylo za celoroční účast v soutěži. Od nás se na 3. místě v kategorii 3.-5. tříd chlapců umístil Štěpán Přibyl. Ve stejné kategorii u dívek se na 3. místě umístila Viktorie Doleželová. Další soutěže jednotlivců probíhaly přímo na dopravním hřišti. Tady se na úžasném 1. místě v kategorii 3.-5. tříd umístila Adriana Kameníčková. Porazila ve všech disciplínách své soupeřky a zlatá medaile byla zaslouženě její. Co se týká celoroční soutěže, tak ta byla na prvních dvou místech až do poslední chvíle velice vyrovnaná. Nakonec se dětem podařilo vybojovat nádherné 2. místo a získaly sladké odměny a stříbrnou medaili.
Všem zúčastněným moc děkuji za celoroční skvělé výkony a gratuluji ke krásným cenám. Udělali jste mi obrovskou radost a pro mě jste jedničky!
Mgr. Veronika Volfová