V letošním školním roce děti ze ŠD poprvé navštívily Záchrannou stanici v Bartošovicích, která slouží jako nemocnice pro zraněné volně žijící živočichy a nalezená mláďata, která by v přírodě bez lidské pomoci nepřežila. Na vlastní oči jsme mohli vidět, jak taková nemocnice v praxi vypadá. Děti byly rozděleny do dvou skupin. Pro každou skupinu byl vytvořen zajímavý program s odborným výkladem. Děti se dozvěděly mimo jiné i o tom, jak řešit nestandardní situace se zraněnými volně žijícími živočichy a nejčastější omyly lidí při kontaktu s opuštěnými mláďaty. Měli jsme možnost vyslechnout mnohé o příčinách zranění a tím pádem jsme byli vtaženi do řady příběhů vypovídajících o osudech jednotlivých živočichů umístěných ve voliérách v tomto objektu. K vidění byla nejen expozice živých zvířat a krásná zahrada s naučnými prvky, ale i výstava exponátů a prezentace snímků z fotopastí. Sladkou tečkou na závěr byl pro děti obchůdek s plyšáky a upomínkovými předměty.

Štěpánková, Bednaříková

Den dětí 2018