Archiv pro den: 30. 5. 2018

Vážení rodiče,
od 1. 9. 2018 dochází ke změně provozní doby v Mateřské škole Dolany – Véska a to od 6:30 do 15:45 hodin (16:30). V případech, kdy rodič nebude moci vyzvednout své dítě na autobusové zastávce Dolany, škola v 15:57 hodin, bude mít možnost si jej vyzvednout v Mateřské školy Dolany a to nejpozději do 16:30 hodin. Je však nutné tento pozdější termín vyzvednutí dětí dopředu dohodnout písemně s ředitelem školy.
Tímto se zároveň obracíme na rodiče dětí v Mateřské škole Dolany, zda vzhledem k změněným podmínkám, chtějí své děti od 1. 9. 2018 převést do Mateřské školy Dolany – Véska. Pokud ano, obraťte se přímo na ředitele školy (tel: 607 592 284) nebo na paní učitelku v mateřské škole nejpozději však do 12. 6. 2018.

Mgr. P. Pirliomov

V letošním školním roce děti ze ŠD poprvé navštívily Záchrannou stanici v Bartošovicích, která slouží jako nemocnice pro zraněné volně žijící živočichy a nalezená mláďata, která by v přírodě bez lidské pomoci nepřežila. Na vlastní oči jsme mohli vidět, jak taková nemocnice v praxi vypadá. Děti byly rozděleny do dvou skupin. Pro každou skupinu byl vytvořen zajímavý program s odborným výkladem. Děti se dozvěděly mimo jiné i o tom, jak řešit nestandardní situace se zraněnými volně žijícími živočichy a nejčastější omyly lidí při kontaktu s opuštěnými mláďaty. Měli jsme možnost vyslechnout mnohé o příčinách zranění a tím pádem jsme byli vtaženi do řady příběhů vypovídajících o osudech jednotlivých živočichů umístěných ve voliérách v tomto objektu. K vidění byla nejen expozice živých zvířat a krásná zahrada s naučnými prvky, ale i výstava exponátů a prezentace snímků z fotopastí. Sladkou tečkou na závěr byl pro děti obchůdek s plyšáky a upomínkovými předměty.

Štěpánková, Bednaříková