V pátek 27. 4. se na naší škole konal projektový den pod názvem Bezpečnost a ochrana zdraví. Jeho cílem byla prevence úrazovosti. Probíhal na 1. i 2. stupni pod vedením školních metodiků prevence paní učitelky Mgr. A. Vyhnánkové a Mgr. I. Pohlové.  Mladší žáci se seznámili s nejčastějšími úrazy a měli možnost si prakticky vyzkoušet první pomoc pod vedením lékařky z Českého červeného kříže. V průběhu dne žáci plnili různé úkoly a kvízy. Na závěr ve skupinách vytvořili plakát s tematikou Bezpečnost a ochrana zdraví. Nejlepší tři práce byly odměněny drobnou sladkostí. Starší žáci byli rozděleni do deseti skupin napříč jednotlivými ročníky. V první hodině si se svými vedoucími skupin vyzkoušeli, jak se chovat a jednat v případě úrazu, zopakovali si základy první pomoci a důležitá telefonní čísla. Dozvěděli se některé zajímavé informace týkající se statistiky školních úrazů. Např. že nejrizikovějším dnem je úterý, nejúrazovějším předmětem tělesná výchova a nejrizikovějším časem doba od deseti do dvanácti hodin dopoledne a nejkritičtějším měsícem bývá z hlediska úrazů listopad a leden. I pro ně v tělocvičně školy byla připravena odborná přednáška s praktickými úkoly. Mnozí zjistili, že masáž srdce vyžaduje dobrou fyzickou kondici a včasná první pomoc, rychlé jednání může kamarádovi zachránit život. Ve skupinách žáci měli za úkol vytvořit plakát, který by upozorňoval na případné nebezpečí, možnost úrazu ve školním prostředí. V závěru projektového dne si všichni mohli prohlédnout vytvořená díla v tělocvičně školy a svým hlasem rozhodnout o vítězích. Tvůrcům tří nejzdařilejších plakátů právem náležela sladká odměna a potlesk hodnotícího publika. Vystavené plakáty žáků si každý bude moci prohlédnout v přízemí ve vstupní hale školy.

Mgr. I. Pohlová, Mgr. A. Vyhnánková