Dne 24.4. 2018 se zúčastnila naše škola prostřednictvím vybraných žáků z třídy IX.A a IX.B. soutěže Battlefield v prostorách lanového centra v Olomouci. Jde o sportovně-historickou soutěž s tématikou 2. světové války. Soutěž má být poctou československým výsadkářům, kteří provedli atentát na Reinharda Heydricha a po boji s nacisty zahynuli v kostele sv. Cyrila a Metoděje.
Soutěž je koncipována jako branný závod šestičlenných týmů žáků základních škol a víceletých gymnázií do 15 let věku. V soutěži však zdaleka nejde pouze o sportovní zdatnost, ale také o historické znalosti. Pro účast v soutěži museli žáci nejprve zpracovat zajímavou prezentaci na jednoho z hrdinů – Jaroslava Šperla, projít testem znalostí na téma 2. světová válka, a poté teprve následovaly sportovní a jiné aktivity, jako například lezení na lanových překážkách ve vysokých výškách, nejrůznější prvky branného závodu, azimut, šifry, Morseova abeceda apod.
Šestičlenný tým naší školy reprezentovali Tomáš Ludwig, Denisa Kolesárová, Lukáš Richter, Marek Rychlý, Filip Snášel a Jana Vrtalová. Na prezentaci se výrazně podílely děvčata Adéla Krejzarová a Vendula Zdařilová. Všem zúčastněným blahopřejeme za velmi pěkné 7. místo v soutěži.
Zapsala Mgr. Lenka Guňková

všechny fotografie najdete zde