Součástí výuky stylistiky v šestých ročnících je i slohový útvar – dopis. V 6. A se ho žáci ujali velice netradičně, a to formou dlouhodobého projektu – Napiš dopis současnému českému autorovi. Akce měla více částí. V té první si žáci vybrali autora, a následně jeho knihu a přečetli ji. V druhé části děti pomocí odpovědí na otázky napsali autorovi dopis. Na závěr byl samotný dopis převeden do náležité podoby a odeslán adresátovi. Poslední aktivita byla dobrovolná.
Odpovědi na sebe nenechaly dlouho čekat. Do týdne začaly do školy přicházet na jména žáků dopisy. Bylo to velice vzrušující a pro děti to mělo velkou motivační hodnotu. No přiznejte se, kdo by nebyl rád, kdyby mu napsal dopis pan Zdeněk Svěrák, Jiří Žáček nebo Pavel Šrut.

Veronika Šindelářová

Nové učebny ZŠ