Součástí výuky stylistiky v šestých ročnících je i slohový útvar – dopis. V 6. A se ho žáci ujali velice netradičně, a to formou dlouhodobého projektu – Napiš dopis současnému českému autorovi. Akce měla více částí. V té první si žáci vybrali autora, a následně jeho knihu a přečetli ji. V druhé části děti pomocí odpovědí na otázky napsali autorovi dopis. Na závěr byl samotný dopis převeden do náležité podoby a odeslán adresátovi. Poslední aktivita byla dobrovolná.
Odpovědi na sebe nenechaly dlouho čekat. Do týdne začaly do školy přicházet na jména žáků dopisy. Bylo to velice vzrušující a pro děti to mělo velkou motivační hodnotu. No přiznejte se, kdo by nebyl rád, kdyby mu napsal dopis pan Zdeněk Svěrák, Jiří Žáček nebo Pavel Šrut.

Veronika Šindelářová