Archiv pro den: 2.3.2018

Součástí výuky stylistiky v šestých ročnících je i slohový útvar – dopis. V 6. A se ho žáci ujali velice netradičně, a to formou dlouhodobého projektu – Napiš dopis současnému českému autorovi. Akce měla více částí. V té první si žáci vybrali autora, a následně jeho knihu a přečetli ji. V druhé části děti pomocí odpovědí na otázky napsali autorovi dopis. Na závěr byl samotný dopis převeden do náležité podoby a odeslán adresátovi. Poslední aktivita byla dobrovolná.
Odpovědi na sebe nenechaly dlouho čekat. Do týdne začaly do školy přicházet na jména žáků dopisy. Bylo to velice vzrušující a pro děti to mělo velkou motivační hodnotu. No přiznejte se, kdo by nebyl rád, kdyby mu napsal dopis pan Zdeněk Svěrák, Jiří Žáček nebo Pavel Šrut.

Veronika Šindelářová

Dnes byl žákům naší školy rozdán nový papír – tvrdé výkresy A3, A4, sešity a papírové kapesníčky za donesený sběr v první části školního roku. Celkem jsme rozdali nový papír v hodnotě cca 6000 Kč (1400 ks A3, 1200 ks A4,  320 ks sešitů A5, 75 balení papírových kapesníčků). Žáci mohou soutěžit i nadále, další odměny budou připraveny v měsíci červnu a na nejlepší tři třídy za celý rok budou čekat sladké dorty.

5. 3 – 9. 3. –  Jarní prázdniny, přerušení provozu Školní družiny

13. 3. –  Zločin kolem nás – beseda s J. Klímou – VIII. třídy (Kino Metropol)

15. 3. –  Zasedání žákovského parlamentu – 13:25

16. 3. –  Matematický klokan – žáci II. – V. tříd