Dne 13. února navštívili naši školu instruktoři z Centra Semafor, kteří s sebou přivezli mobilní dopravní hřiště, vestičky znázorňující různá vozidla, plastové dopravní značky a ručně ovládané semafory pro chodce. Výukového programu se zúčastnily děti z prvních tříd. Jeho cílem bylo připravit děti na pohyb v provozu na pozemních komunikacích v roli chodce a cyklisty. Děti si poslechly pohádku o splašené koloběžce, připomněly si telefonní čísla tísňového volání a trénovaly bezpečné chování při pohybu na pozemních komunikacích, např. rozhlédnutí se a navázání neverbálního kontaktu s řidičem auta při přecházení přes přechod. Dětem se program líbil a těší se na další lekci, která proběhne 20. února.

Mgr. D. Krylová