Archiv pro den: 19. 12. 2017

V pondělí 18. prosince byl pro žáky připraven vánoční koncert s názvem Vánoční pohoda. V tělocvičně školy se postupně vystřídali žáci I. stupně i II. stupně. Trojice muzikantů ve složení Jiří Válek (kytarista a zpěvák), Miloš Pohl (bicí) a Petr Mlynář (klávesy) prostřednictvím známých vánočních melodií a koled nám přinesla příjemné sváteční naladění. Měli jsme možnost poslechnout si Půlnoční V. Neckáře, ale i píseň J. Lennona Chrismas song. Zazněly také koledy Štědrý večer nastal, Vánoce, Vánoce přicházejí, Nesem Vám noviny nebo Narodil se Kristus Pán, které si všichni mohli zazpívat s kapelou. Příležitosti zazpívat si na mikrofon s živou muzikou využívají především mladší žáci, ale i na II. stupni se tentokrát našli odvážlivci, kteří se statečně postavili před své spolužáky. Mnozí další své kamarády alespoň podporovali tichým prozpěvováním. Děkujeme muzikantům za koncert plný vánoční atmosféry a pohody!

Mgr. I. Pohlová

V komunikační výchově a slohu si žáci 6. A vyzkoušeli napsat dopis autorovi. Každý si vybral současného českého autora, přečet jeho knihu podle vlastního výběru a následně o knize napsal do dopisu. Poslání adresátovi bylo dobrovolné, ale i přesto se zúčastnila více jak polovina třídy. Dopisy jsou odeslány na adresy nakladatelství, která snad psaní předají autorům. Budeme doufat, že se dočkáme odpovědi.
Mgr. V. Šindelářová

bty