Archiv pro den: 15.12.2017

Žáci šestých tříd se ve středu 13.12.2017 zúčastnili exkurze na obecním úřadě v Dolanech, kterou je provázel osobně pan starosta Ing. Rudolf Pečínka. Pan starosta nás i přes jeho pracovní vytíženost velmi mile uvítal. Následovala debata s panem starostou, kde dětem objasnil chod obecního úřadu, jeho strukturu a fungování. Po vyčerpávajícím podání informací následoval prostor pro otázky žáků. Velmi ochotně dětem všechny otázky plně zodpověděl. Děkujeme tímto panu starostovi za jeho čas, milé a poučné povídání.

Mgr. E. Hejtmánková

Ve čtvrtek 14.12.2017 se vydaly třídy 2.A a 2.B do Sluňákova na programy Zimní přírodou a Vypečená houska.
V programu Zimní přírodou se žáci 2.B dozvěděli formou her a aktivit, jak se příroda chystá k zimnímu spánku, kam zmizí rostliny nebo třeba kteří ptáci odlétají a které naopak můžeme pozorovat venku u krmítek. Každý žák si odnesl jednoduché ptačí krmítko, na jehož výrobu stačil obyčejný kelímek, různé druhy semínek a rozpuštěné sádlo, kterým se semínka zalila. Po zatuhnutí se takto vzniklý ptačí zob z kelímku vyjme a zavěsí třeba na větev stromu, kde jej ptáčci snadno najdou. Na závěr jsme vyrazili ven do okolí Sluňákova hledat stopy zvířat přímo v zimní přírodě. Děti tak zjistily, že i v zimě má zdánlivě spící příroda co nabídnout, když budou dobrými pozorovateli.

Třída 2.A se vypravila do Sluňákova, aby se zúčastnila programu Vypečená houska. Děti se seznámily s houskou zblízka. Poznávaly hlavní druhy obilí, a také jednotlivé činnosti, které vedou až k upečení pečiva. Vyzkoušely si, jak se mlátilo cepy, namlely si mouku, uhnětly těsto a každý si upekl svoji housku, na které si posléze pochutnal.

Mgr. K. Vylíčilová a Mgr. K. Hánková

Den dětí 2018