Archiv pro den: 11.12.2017

Opět i v letošním roce pokračují žáci II. stupně pod vedením paní Mgr. E. Hejtmánkové v tvorbě školního časopisu. Se začátkem měsíce prosince tak přinášíme nové číslo, v kterém na Vás čeká spousta zajímavostí  ze života školy, rozhovor s panem učitelem Mgr. V. Langrem, vtipy, básničky a mnoho dalšího. Prohlédnout časopis si můžete zde, žákům budou rozdány do tříd.

Školní časopis

I letos se naše škola již tradičně zúčastnila sbírky Vánoční hvězda 2017 neziskové organizace Šance, která pracuje na tom, aby náročná léčba onkologicky nemocných dětí byla co nejvíce zpříjemněna a jejich návrat po uzdravení do normálního života byl co nejjednodušší. Tato organizace působí na Dětské klinice FN a LF UP v Olomouci a má působnost pro střední Moravu. Díky našim žákům i pracovníkům školy, kteří si zakoupili v rámci sbírky květinu, jsme přispěli na to, aby se mohly zlepšit podmínky pro tyto závažně nemocné děti. Za základní školu bylo celkově vybráno 27250 Kč. Děkujeme paní učitelce z MŠ Dolany Mirce Prosové za organizaci a zajištění celé sbírky pro naši školu a také všem, kteří si u nás tuto vánoční hvězdu zakoupili.
Mgr. Jana Horáková

Žáci naší školy se zúčastnili konverzační soutěže, která se konala dne 7.12.2017 na Gymnáziu Šternberk. Naši žáci soutěžili jak v anglickém tak v německém jazyce. Zúčastnili se ji žáci 9 tříd- Tadeáš Beránek(AJ), Adéla Krejzarová(NJ), Lenka Mušková(NJ) a žačka sedmé třídy – Vendula Finková (AJ). Všichni žáci se na soutěž pečlivě připravili a statečně bojovali a i přestože byla konkurence letošního ročníku soutěže veliká žák deváté třídy Tadeáš Beránek se umístil na velmi pěkném čtvrtém místě. Všem žákům moc děkujeme za účast a pečlivou přípravu.

Mgr. J. Lindnerová

Nové učebny ZŠ