S žáky Přírodopisného semináře 8. ročníku a Ekologické výchovy 7. ročníku jsme 13.11. zažili zajímavý den. Vydali jsme se do Horky nad Moravou, kde jsme měli v ekologickém centru objednaný výukový program. Den nám začal trochu napínavě, protože jsme kvůli nepříznivé dopravní situaci nestihli v Olomouci další dva navazující spoje. Po vyřešení problémů jsme se se zpožděním, ale přece, dopravili na Sluňákov. Milé paní lektorky provedli žáky programem Biomasa u vás doma. Žáci se dozvěděli důležité informace, vyzkoušeli praktické úkoly a experimenty.

Video z tohoto programu můžete zhlédnout zde 

 

 

 

 

Pro žáky Přírodopisného semináře program pokračoval ještě odpoledne popularizační přednáškou na téma obojživelníci. Společně jsme se přesunuli na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého na ulici Šlechtitelů. Zde se žákům věnoval Mgr. Lukáš Weber se svým kolegou. Žáky zaujal přednáškou, ve které je seznámil se zástupci obojživelníků, jejich významem a způsoby ochrany. Následně se žáci přesunuli do laboratoře, kde pro ně byla nachystaná hra s několika úkoly, při které měli možnost vidět živé druhy žab a čolků, jejich larvy nebo obsah žaludku. Soutěž pan magistr vyhodnotil a nejlepší soutěžící si odnesli krásné ceny jako např. knihu Válka s mloky. Kdo měl zájem, mohl si též některé se zástupců pohladit nebo vzít do svých dlaní.

Video z tohoto programu můžete zhlédnout zde

 

 

 

 

Mgr. E. Doleželová