V úterý 27. června byl pro žáky naší školy připraven Branný den. Ještě než žáci vyrazili do přírody, vyzkoušeli si cvičný požární poplach. Nutno podotknout, že všichni žáci se pod vedením svých pedagogů evakuovali spořádaně a to i ve velmi pěkném čase. Pak již všichni vyrazili k fotbalovému stadionu, kde byl připraven pro žáky branný závod. Pro žáky I. stupně byla připravena trať v blízkém okolí, na které plnili celou řadu úkolů z oblasti zdravovědy,  BESIPu nebo přírodovědy. Na každém stanovišti získali žáci za splněný úkol razítko a ti nejlepší byli na závěr odměněni. Žáci druhého stupně se rozdělili do družstev a vydali se trať branného závodu, kde plnili různé úkoly – střelba, uzlování, typy ohnišť, topografie, BESIP, Morseovka, kvízy a hlavolamy. Celé dopoledne nám i přálo velmi pěkné počasí, takže i letos můžeme hodnotit branný den jako velice vydařený. Celkem se jej zúčastnilo 317 žáků školy a poděkování za organizace si zaslouží nejen pedagogové, ale i žáci VIII. a IX. tříd.