Archiv pro den: 9.6.2017

V tomto pololetí se děti z kroužku Vědou hrou zúčastnily renomované mezinárodní soutěže „Pohár vědy 2017 s podtitulem Polaris 2017“. Tato soutěž probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR Asociací malých debrujárů České republiky. Celkově se děti umístily na krásném 15. místě ze 49 týmů z České republiky a v mezinárodním měřítku nám patřila 21. -22. příčka z celkového počtu 66 týmů. Uvedené umístění v kategorii označené „Kategorie 2 – první stupeň základních škol“ považuji za velký úspěch žáků, vzhledem k tomu, že jsme se soutěže zúčastnili první rokem a děti navštěvují pouze 1. – 3. třídu. Tým školy „Žraloci z Dolan“ v soutěži, která měla v období leden až duben 2017 čtyři soutěžní kola, získal celkem 372 bodů ze 400 maximálně možných bodů a od postupu mezi finálové týmy jej dělilo jen 17 bodů! Účelem soutěže Pohár vědy je vést mladou generaci k zájmu o přírodní vědy, což je i cílem kroužku Věda hrou. Během všech soutěžních kol musely soutěžní týmy plnit různé zábavné úkoly, provádět pokusy a bádat nad problémy.

Mgr. Z. Cafourková (vedoucí kroužku)

Nové učebny ZŠ

Pošlete nám vzkaz