V pondělí 5.června navštívily děti ze školní družiny hasičskou zbrojnici v Dolanech, kde nám dobrovolní hasiči připravili odpolední program. Ochotně se nás ujal pan J. Mentlík a pověděl nám, v čem spočívá tato náročná práce a co vše mají hasiči na starost. Zopakovali jsme si všechna nouzová čísla a situace, ve kterých je lidé mohou použít. Nebylo ale jen povídání, děti si proběhly překážkovou dráhu , měly možnost si hasičské vybavení osahat a nakonec i posedět v kabině hasičského vozu a zblízka si prohlédnout co vše se skrývá uvnitř. Každé dítě obdrželo drobné občerstvení a památeční kartičku. Velké překvapení se konalo na samotný závěr, kdy se děti s neutuchajícím jásotem ujaly stříkací hadice a vzájemně si dopřály příjemné osvěžení v dnešním horkém odpoledni. Děkujeme p. Karlu Mazalovi a J. Mentlíkovi za trpělivost, ochotu a nevšední zážitek.
Mgr. R. Štěpánková

všechny fotografie najdete zde